HLINIKOVÉ SYSTÉMY – PONZIO

Pozoruhodné je najmä ohňovzdorné kovanie na báze systému Ponzio NT 78EI. Tieto systémy sa vyznačujú optimálnou tepelnou izoláciou, odolnosťou materiálu a nátermi. Drevené výrobky z týchto profilov sú dostupné v celej škále farieb RAL a dekoroch podobných drevu. Dverové a okenné profily môžu byť vybavené tepelnou izoláciou. Na želanie zákazníka sú dverné, okenné a fasádne systémy zasklené obyčajnými, proti vlámaniu, trezorovými alebo inými sklami.

PT 50

Hliníkový profilový systém bez tepelnej izolácie. Je určený najmä na výstavbu interiérov. Vyrábajú sa z neho aj posuvné dvere (manuálne alebo automaticky ovládané), krídlové a dymotesné.

Systém PT50 umožňuje použitie sklenených výplní, hliníkových panelov, sendvičových výplní, nábytku, sadrokartónu a polykarbonátových dosiek s hrúbkou 1-40 milimetrov. Konštrukčná hĺbka profilov – pre rámy a krídla – je 52-60mm.

PT50 je systém krídlových dverí, ako aj koplanárne dvere s pántom. Výhodou axiálne montovaných pántov je jednoduchá montáž a nastavenie v troch rovinách.

PT 60

Systém je určený pre vonkajšie stavebné prvky vyžadujúce tepelnú izoláciu.

Trojkomorová štruktúra zlepšuje fungovanie systému. Prídavná komora zvyšuje tuhosť, vďaka čomu je možné PT 60 použiť na výrobu veľkorozmerných konštrukcií.

Systém umožňuje výrobu ako okenných konštrukcií, tak aj jednokrídlových a dvojkrídlových dverí otváraných von s rôznym riešením prahov. Je možné vyrobiť aj dvere so stredovou drážkou kovania (tzv. strieborná).

PE 68 HI

Systém s trojkomorovou profilovou štruktúrou s drážkou kovania v štandarde „euro“ a drážkou kovania používanou v balkónových dverách a oknách z PCV alebo drevených profilov.

Konštrukčná hĺbka profilov pre zárubne je 68 mm a pre krútenú dvojlinku 76 mm. Tepelné oddelenie 32 mm, širšie ako v systéme PE 60, a dvojzložkové centrálne tesnenie zaručujú vysoké tepelné parametre.

Vďaka modernizácii tesniacich prvkov odpadá nutnosť použitia odkvapkávačov, čo priaznivo ovplyvňuje estetiku fasády. Systém umožňuje použitie širokej škály kovaní a uľahčuje ich montáž. Trojkomorová konštrukcia systémových profilov Ponzio PE 68 zaisťuje vysokú tuhosť tvarov a umožňuje tak členenie veľkorozmerných konštrukcií.

Vo verzii PE 68 HI – s uzáverom sklenenej komory a izolačnou vložkou v komorách profilu Uf je hodnota od 1,4W / m2K.

PE68

3-komorový, tepelne izolovaný systém určený pre dverné konštrukcie. Systém má štruktúru bežných rovinných profilov (vôľa falcu je 18mm) a možnosť použitia zasklievacích líšt do drážky v norme euro.

PE68 používa profilované tepelné rozpery so šírkou 24 mm. Špeciálne navrhnuté, kompatibilné profily umožňujú jednoduché spojenie dverí s vitrínou. Konštrukčná hĺbka profilov pre rámy a krídla je 68 mm.

Systém môže využívať širokú škálu kovania a zámkov dverí.

PE 68 umožňuje vytvárať rohové spoje, krimpované aj skrútené.

Rámcový súčiniteľ prestupu tepla Uf = 1,8 W / m2K

PE 78N

Systém s trojkomorovou profilovou štruktúrou s drážkou kovania v štandarde „euro“ a drážkou kovania používanou v oknách a balkónových dverách z PCV alebo drevených profilov.

Je určený na konštrukciu okien s veľmi vysokými požiadavkami na tepelnú izoláciu.

Konštrukčná hĺbka profilov pre zárubne je 78 mm, pre krídla 86 mm.

Použitie 42mm viackomorových tepelných rozperiek a dvojzložkového stredového tesnenia umožňuje vysokú tepelnú izoláciu. Vo verzii PE 78N je koeficient prestupu tepla rámu Uf 1,3 W / m2K. V teplejšej verzii PE 78N + s uzavretím sklenenej komory je Uf 1,0 W / m2K.

PE 78

Systém s trojkomorovou štruktúrou profilov s drážkou kovania v štandarde „euro“ a drážkou kovania používanou v balkónových dverách a oknách z PCV alebo drevených profilov.

Konštrukčná hĺbka profilov pre rámy je 68 mm a pre krídla 76 mm. Tepelné oddelenie 32 mm, širšie ako v systéme PE 60, a dvojzložkové centrálne tesnenie zaručujú vysoké tepelné parametre.

Vďaka modernizácii tesniacich prvkov odpadá nutnosť použitia odkvapkávačov, čo priaznivo ovplyvňuje estetiku fasády.

Rámcový súčiniteľ prestupu tepla Uf od 1,0W / m2K.

PE 78

Systém s trojkomorovou profilovou štruktúrou s drážkou kovania v štandarde „euro“ a drážkou kovania používanou v oknách a balkónových dverách z PCV alebo drevených profilov.

Konštrukčná hĺbka profilov pre zárubne je 60 mm, pre krídla 68 mm. 24mm tepelná rozpera je širšia ako systém PE 52 a dvojzložkové stredové tesnenie zaručuje vysoké tepelné parametre.

POŽIARNA KLASIFIKÁCIA: EI15; EI30; EI45; EI60; EI90; EI120

SL 1600

Systém s trojkomorovou profilovou štruktúrou s drážkou kovania v štandarde „euro“ a drážkou kovania používanou v balkónových dverách a oknách z PCV alebo drevených profilov.

Konštrukčná hĺbka profilov pre rámy je 68 mm a pre krídla 76 mm. Tepelné oddelenie 32 mm, širšie ako v systéme PE 60, a dvojzložkové centrálne tesnenie zaručujú vysoké tepelné parametre.

Vďaka modernizácií tesniacich prvkov odpadá nutnosť použitia odkvapkávačov, čo priaznivo ovplyvňuje estetiku fasády.

Uf je od 2,1W/m2K a vo verzii HI od 1,8W/m2K

PE 96

Okenný systém, ktorý spĺňa najvyššie požiadavky na tepelnú izoláciu – určený pre konštrukcie používané v energeticky úsporných a pasívnych budovách (U_w <0,8W / m2K).

Konštrukčná hĺbka profilov pre zárubne je 96 mm, pre krídla 106 mm.

Viackomorové tepelné rozpery široké 62 mm a dvojzložkové centrálne tesnenie umožňujú vysokú tepelnú izoláciu.

Široká škála presklenia umožňuje použitie výplní až do hrúbky 84 mm.

Systém má dva varianty: Pasívny a Pasívny + aplikácia v závislosti od požiadaviek na úroveň úspory energie