O nás

PMH – Production of modular house

PMHouse sa sústreďuje na originálny koncept bývania, ktorý by mohol predstavovať budúcnosť v realitách na Slovensku.

Inšpiráciou pri tvorbe projektu bola detská stavebnica, ktorú všetci dobre poznáme, kde sa dajú jednoducho a rýchlo vystavať rôzne varianty, rôznych objektov.

Stavba

ZÁKLADOVÉ PRVKY

Modulárny dom je možné založiť na zemné skrutky, betónové pätky, alebo základovú dosku. Pri všetkých troch možnostiach vieme zabezpečiť požadované tepelné izolačné vlastnosti.

SUCHÝ PROCES

Naše modulárne domy vyrábame v halových priestoroch. Stavať možno teda po celý rok a bez technologických prestávok.

PREVÁDZKOVÉ NÁKLADY

Vzhľadom k vynikajúcim tepelno-izolačným vlastnostiam je možné zachovať veľmi vysoký komfort bývania pri udržaní nízkych nákladov na prevádzku a vykurovanie objektu (trieda energetickej náročnosti A0). Samozrejme vieme vyrobiť stavbu aj na sezónne bývanie.

EKOLÓGIA

Rozhodli sme sa zamerať práve na modulárne domy, kvôli variabilite a rýchlosti výstavby, ale aj pre ochranu životného prostredia. Aj keď sa na prvý pohľad sa môže zdať, že tieto stavby nie sú ekologické, z dlhodobého hľadiska je to presne naopak.

Ich hlavný konštrukčný systém tvorí oceľový nosný rám, na ktorý je inštalovaná obálka. Vnútorné priečky a steny sú podľa výberu investora. Môžu byť tradičné SDK systémy, alebo drevo konštrukcie, prípadné iné EKO materiály. Vonkajšia obálka je sendvičového charakteru, opäť je to na dohode s klientom. Možností je niekoľko.

Celá konštrukcia je projektovaná tak, aby ju bolo možné po blokoch naložiť na kamión a odviesť v celku na stavenisko. Ich ekologickosť nespočíva v samotných materiáloch, z ktorých sú skonštruované, ale najmä v ďalšom životnom cykle. To znamená, že tieto konštrukcie sú recyklovateľné, ale hlavne v prípade ich odstránenia nevznikne nadmerné množstvo odpadu, ako pri klasickej výstavbe.

A je tu ďalší veľký fenomén, ktorý dnes ešte nefunguje naplno, a to, že časti nášho domu môžu klienti niekomu predať alebo posunúť ďalej.

MODULÁRNOSŤ

Myšlienka detskej stavebnice pretavená do reálneho bývania je zaujímavá v tom, že s potrebami klientov dokáže rásť, ale aj opačne, ubúdať.

Vďaka tomu môže vzniknúť bývanie presne podľa predstáv zákazníkov, ktoré sa bude môcť jednoducho meniť podľa ich aktuálnych potrieb.

MODULARITA

Modulárne domy sú projektované tak, aby obstaranie jedného modulu nebolo konečným obmedzením veľkosti.

Tieto domy sú projektované spôsobom, ktorý umožňuje úžitkovú plochu do budúcna ďalej rozširovať vďaka pripojeniu ďalšieho modulu.

Vaše bývanie sa môže postupne zväčšovať spoločne s Vašou rodinou a jej požiadavkami a potrebami. 

RÝCHLOSŤ VÝSTAVBY

Naše modulárne domy sú vyrábané v krytých halách. Tento postup umožňuje zabezpečenie precízneho spracovania za použitia všetkých potrebných nástrojov a bez obmedzenia nepriaznivých klimatických podmienok.

Vďaka tomuto systému výroby vznikajú naše stavby veľmi rýchlo, po podpise zmluvy môžete do 3 mesiacov bývať (záleží od veľkosti a obtiažnosti objektu). Nemusíte teda zbytočne vyhadzovať peniaze napr. za nájomné,  alebo pri čakaní na zdĺhavú stavbu murovaného domu a drevodomu.