Energy efficiency and thermal insulation

 

Windows represent the greatest risk of heat loss. We use a solution that guarantees maximum energy efficiency: six-chamber lead-free profiles, heat-insulating glass and quality seals.

Modern windows are ideal for installation in newly built buildings. However, they are also an excellent way to thermally modernize existing buildings. Replacing old windows with energy-saving ones is an economical and effective way to minimize heat loss.

The windows achieve a heat transfer coefficient ranging from UW = 1.1 to UW = 0.75 W / m2K – depending on the profiles and glazing used.

Protizvuková ochrana

Negatívny vplyv hluku na zdravie človeka je nepopierateľný. Na hlavných komunikačných cestách a v centrách veľkých miest, dosahuje hladina hluku niekedy aj 90 dB, pričom norma je 60dB, no nášmu sluchu škodí hladina 45 dB.

Plastové okná účinne chránia pred hlukom a v kombinácii s vhodným zasklením ich možno zaradiť do 5.triedy akustickej ochrany. Pocit hluku v miestnosti podlieha nasledujúcemu pravidlu: ak sa hladina hluku v miestnosti zníži o 10dB, v porovnaní s vonkajším hlukom, vzniká dojem, že hladina hluku je o polovicu nižšia.

Okná dosahujú najvyššiu triedu akustickej izolácie Rw = 44dB. V závislosti od typu systému a použitého zasklenia.

Najlepšie v tomto smere fungujú okná v štandarde Home – vďaka montáži dodatočného centrálneho tesnenia. Okná zaručujú dlhodobú tesnosť medzi krídlami a rámom, medzi sklom a krídlom. Všetky tieto riešenia zabezpečujú optimálnu úroveň protihlučnosti interiéru.

Bezpečnosť

Ponúkame technické riešenia zvyšujúce úroveň ochrany pred vlámaním. Príslušná trieda bezpečnosti okien je prispôsobená individuálnym požiadavkám zákazníka.

Spoločnosť vyrába okná, dvere a posuvné dvere so zvýšenou odolnosťou proti vlámaniu podľa normy PN-EN 1627. Odolnosťou proti vlámaniu sa tu rozumie vlastnosť, spočívajúca v odolaní pokusom o vstup do chránenej miestnosti, s použitím fyzickej sily alebo náradia.

Okná, dvere a posuvné dvere sa vyrábajú v triedach RC1 a RC2

RC1 – Okenné a dverové výrobky vyrábané v triede RC1, chránia pred vlámaním s použitím fyzickej sily, napríklad zdvihnutím, vytrhnutím. Výrobky patriace do tejto triedy, musia mať aspoň 4 „bezpečnostné body“, t. j. uzamykacie čapy so stabilne sa otáčajúcimi drážkami (jedna v každom rohu okna)

RC2 – Takéto okná, dvere a posuvné balkónové dvere chránia pred vlámaním pomocou jednoduchých nástrojov, ako je kolík alebo klin; okná v tejto triede musia mať aspoň 7 “bezpečnostných bodov”.

  Bezpečnostné okná / Posuvné dvere

Nasledujúce riešenia určujú bezpečnosť vašich posuvných okien a dverí:

1. Kovanie Winkhaus activPilot – systém uzamykania našich okien je založený na špeciálne profilovaných čapoch v tvare osemstranných uzamykacíchhríbikov“, ktoré spolupracujú s oceľovými západkami v ráme okna. Čím viac zámkov a oceľových západiek, tým vyššia je úroveň ochrany proti vlámaniu.

2. Certifikovaná rukoväť s kľúčom

3. Bezpečnésklo, tiež P4 – v prípade okien RC1 je to lepené sklo a pri RC2, je to sklo triedy P4, t.j. vyrobené z dvoch sklenených tabúľ a štyroch vrstiev PVB fólie. Takéto zasklenie nielen chráni pred vlámaním, ale zaisťuje aj maximálnu bezpečnosť používania – v prípade rozbitia skla sa úlomky nerozprsknú, ale prilepia sa na fóliu.

4. Blokáda otáčania kľučky zdvihom krídla.

5. Páka s tlačidlom – pre dvojkrídlové terasové dvere s “pohyblivým stĺpikom

6-7 komorové profily, šírka 82-88 mm – Okrem toho firma pracuje na ekologických okenných profiloch, vyrobených unikátnou bezolovnatou technológiou – s vápnikovo-zinkovým stabilizátorom bez použitia olovnatých stabilizátorov.

KOMMERLING 70
 – je moderný okenný systém s najoptimálnejšou montážnou hĺbkou 70 mm. Vyznačuje sa vysokou akustickou a tepelnou izoláciou a optimálnou ochranou proti vlámaniu.
Tento systém má veľké komory, umožňujúce výber výstuží podľa statických požiadaviek. Jeho veľkou výhodou je zvýšená tuhosť okna a nižšia pravdepodobnosť deformácie profilu.
Systém Kommerling 70 sa vyznačuje lepšou zvariteľnosťou profilov a pevnejšími rohovými spojmi. Je možné použiť sklenené obaly s hrúbkou 4 až 40 mm. Široká škála farieb profilov dáva veľa možností, ako prispôsobiť charakteru a štýlu budovy.
Súčiniteľ prestupu tepla U_f 1,3W / (m2K) zaručuje dobrú tepelnú izoláciu a úsporu nákladov na vykurovanie počas vykurovacej sezóny.
KOMMERLING 76 MD
– ide o moderný a vo svojej triede najlepší PCV okenný a dverný systém so stredovým tesnením. Špičková kvalita, merateľná úspora nákladov na energie, optimálna ochrana proti hluku a spoľahlivá ochrana proti vlámaniu.
Trojtesniace okná KOMMERLING 76 MD sú voľbou bez kompromisov. Inovatívna štruktúra systému umožňuje inštalovať do okna moderné trojsklo s hrúbkou až 48 mm a rôzne funkčné sklá. PCV okenný a dverný systém s hĺbkou 76 mm.
Vysoká úspora nákladov na energie – nový 76mm systém s najvyššími tepelnoizolačnými parametrami – hodnota U_wpre referenčné okno až 0,76W / (m2K) zlepšenie kvality života vďaka dokonalej akustickej izolácii až 48dB.
Väčšia bezpečnosť – možnosť využitia integrovaných systémov proti krádeži (tieniace systémy); trieda ochrany proti vlámaniu RC2.
KOMMERLING 88
– osloví najmä ľudí, ktorí nepripúšťajú kompromisy. Inovatívny v oblasti tepelnej izolácie, ale aj v súlade s dizajnovými trendmi, profilový systém KBE 88 vedie aj z hľadiska kvality, komfortu a bezpečnosti. Poskytuje vysokú energetickú účinnosť, akustickú ochranu a tiež účinne chráni pred vlámaním.
Konštrukcia okna Kommerling 88 je založená na 7-komorovom profile. Inteligentné usporiadanie komôr a použitie troch tesnení umožňujú získať vysoké tepelnoizolačné parametre na úrovni U_w = 0,90 W / m2K už v štandardnej konfigurácii s oceľovou výstužou. Tepelná izolácia je ešte lepšia vďaka teplotnému rámu a 3-rýchlostnému zasklievaniu s koeficientom U_g “Zadajte rovnicu.”= 0,5 W / m2K
GEALAN S9000
– premyslená štruktúra systému S 9000 umožňuje vytvárať elegantné a moderné okná. Čo je však obzvlášť pozoruhodné, je výnimočná energetická účinnosť. V prípade okien S 9000 je faktor U_w, ktorý nás informuje o tom, koľko tepla oknami uniká, a to na úrovni 0,89 W / m2K. To znamená, že výberom S 9000 môžeme reálne znížiť vaše účty za kúrenie.
Takýto uspokojivý tepelnoizolačný faktor, bol dosiahnutý vďaka starostlivo navrhnutým konštrukčným detailom. Krídla s hĺbkou 83 mm a šesťkomorová konštrukcia rámu zaručujú vysokú tepelnú a akustickú izoláciu. Účinná bariéra pre prúdiaci studený vzduch zvonku a zosilnená akustická izolácia. Oceľ dodáva oknám potrebnú stabilitu a inteligentný systém usporiadania tesnení v 3 rovinách a štandardné trojsklo s koeficientom U_g = 0,5W/m2K zvyšujú tepelnoizolačné vlastnosti.
GEALAN S9000 ALUCLIP
–  je šesťkomorový profilový systém s optimálnou stavebnou šírkou 83 mm.
Profily GEALAN S 9000 vo verzii ALUCLIP majú výhody ako S 9000, ale vyznačujú sa vonkajšími hliníkovými krytmi, vďaka ktorým sú možnosti výberu farieb takmer neobmedzené. Z vonkajšej strany si okná ALUCLIP zachovávajú eleganciu hliníkových okien, no z hľadiska tepelnej a akustickej izolácie sú porovnateľné s oknami z PCV.
Za vynikajúce parametre okien vďačí okrem iného šesťkomorovej štruktúre rámu, hlbšiemu osadeniu skiel, krídlam s hĺbkou 83 mm, použitiu tretieho klinu a trojsklu U_g = 0,5 balík W/m2K, ktorý umožňuje získať súčiniteľ prestupu tepla pre celé okno na úrovni U_w = 0,96W/m2K. Štvrté tesnenie v zasklievacom falcu tiež zvyšuje akustickú a tepelnú izoláciu.

GEALAN S9000 Acryl

Snívate o netaviacich sa farebných oknách? Akrylový profilový systém S 9000 splní vaše očakávania. Farebné okenné profily dokážu úplne zmeniť fasádu budovy. Profily Acrycolor sú vyrábané v procese koextrúzie zahŕňajúcej extrúziuniekoľkých vrstiev naraz. V prípade acrycolor profilov ide o vytvrdenie nerozoberateľného spojenia medzi PCV a akrylovým sklom. Účinok tejto kombinácie zabezpečuje nielen uspokojivý estetický efekt, ale aj trvanlivosť. Akryl je neuveriteľne odolný materiál, ktorý si zachováva svoju farbu aj po rokoch intenzívneho poveternostného vplyvu.

Okná z profilov farbených v systéme acrycolor majú hodvábne matný, hladký a neporézny povrch a sú vysoko odolné voči poškriabaniu, prachu a nečistotám. Akrylátové profily S 9000 zároveň dokonale tepelne a akusticky izolujú a vykazujú parametre charakteristické pre základný systém S 9000.

GEALAN LUMAX 

– až o 25 % viac svetla v miestnosti? To je možné pomocou profilového systému GEALAN LUMAX. V hotových oknách dáva kombinácia tradičného rámu so zníženým krídlom efekt extrémne úzkych okenných rámov.

Predchádzajúce konštrukcie s pohyblivými stĺpikmi často zaberali až 170 mm šírky okna. V LUMAXX má nízka kombinácia rámu a krídla výšku 103 mm a je doplnená konštrukciou, ktorá obsahuje monostulp spojenie s krídlom širokým len 106 mm. To dáva efekt jemnosti, dáva oknu štíhlu líniu a zároveň zaisťuje pohodlie pri používaní a bezpečnosť. S výhodami súvisiacimi s estetikou okien umožňuje LUMAXX zachovať súčiniteľ tepelnej izolácie na úrovni Uw = 0,89W / m2K. Veľmi dobrú tepelnú a zvukovú izoláciu zabezpečuje šesťkomorová konštrukcia rámu a zníženého krídla s hĺbkou 83 mm a trojsklo Ug  = 0,5 W / m2K balík.
Systém GEALAN-KUBUS ®
zvnútra vytvára jednu zarovnanú plochu a jasné kontúry falcu zdôrazňujú z vonkajšej strany ucelený, moderný vzhľad. Ide o návrh pre fanúšikov veľkého presklenia vychádzajúci z myšlienky priehľadnej architektúry, ktorá umožňuje veľkú dávku svetla do miestností. Súčiniteľ prestupu tepla Uf 0,88 W / (m2K) robí okná na profiloch GEALAN-KUBUS ® pasívnymi. Inovatívny dizajn profilov a použitie technológie IKD® vedie k najvyššej tepelnej izolácii.
To, čo odlišuje systém GEALAN-KUBUS®, je jeho jednotný rozmer – kombinácia rámu a krídla, ako aj sklápanie s pohyblivým, stĺpikom majú rovnakú šírku, rovnajúcu sa 100 mm. Výsledkom je, že okná s rôznymi funkciami, sa prezentujú rovnakým spôsobom a vytvárajú koherentný, harmonický efekt.

BASIC

V tomto štandarde sú okná vybavené najnovšou generáciou kovania activPilot od Winkhaus, kľučkovým zámkom so zdvihom krídla, mikrospínačom, jednou poistkou proti vlámaniu v UR oknách, kľučkami a krytkami pántov vo farbách (biela, hnedá).

HOME

V tomto štandarde sú okná vybavené najnovšou generáciou kovania activPilot od Winkhaus, zámkom kľučky so zdvihom krídla, viacstupňovým sklápaním, dvomi západkami proti vlámaniu, balkónovou západkou, kľučkami Hoppe Secustic a krytkami pántov zladenými vo farbe z dyhy (biela, bronzová, strieborná, titánová, starozlatá).

SELECT

Kovanie skryté v interiéri okna Winkhaus activPilot Select, je sklopné a otočné kovanie s pántami, ktoré plne pasuje do priestoru pod falcom krídla. Vďaka tejto štruktúre kovania sú pánty pri zatvorenom okne neviditeľné. Okno má okrem estetických hodnôt lepšie tepelnoizolačné parametre. Kovanie vybavené zámkom kľučky so zdvihom krídla, viacstupňovým vyklápaním, dvomi západkami proti krádeži, balkónovou západkou, kľučkami Hoppe Secustic a krytmi zladenými podľa farby kľučky.

BALKÓNY / TERASY

Spoľahlivá ochrana pre najslabšie miesta vášho domova.

Podľa policajných štatistík vedie cesta vlamača do vnútra domu väčšinou cez okná a veľké zasklenia, ako sú posuvné dvere na terasu. Oplatí sa preto zvážiť výber drevenej konštrukcie a na ľahko dostupných miestach, teda predovšetkým na prízemí budovy, kupovať okná a dvere so zvýšenou odolnosťou proti vlámaniu.

Kovanie je základom pre zabezpečenie budovy – od kvality závisí ich bezpečnosť.

Priestor v byte je veľmi cenný a treba ho optimálne využiť.

Posuvný systém GEALAN SMOOVIO

zaisťuje komfort používania, šetrí miesto a zároveň je extrémne tesný.

ZDVÍHACIE A POSUVNÉ DVERE HST

Vďaka posuvným dverám vyrobeným na báze dverného systému Salamander HST nevyžaduje otváranie balkónových, terasových alebo verandových dverí žiadnu námahu – stačí jeden plynulý pohyb. Staticky vyvážená konštrukcia zaisťuje nezvyčajne ľahký chod krídla a zároveň zaručuje efektívne fungovanie pri zachovaní všetkých vlastností tepelnej a akustickej izolácie.

– Inštalačná hĺbka rámu: 172 mm

-inštalačná hĺbka krídla: 76mm

-od U_d= 0,77W / (m2K) (s tepelne štiepanou oceľou)

-Rozmer: 4,80×2,50m

– Zasklenie: do 48 mm

– Ochrana proti krádeži: až do RC2

Vďaka zdvižno-posuvným dverám vyrobeným na báze systému Komfort KBE PremiDoor 76 Lux sú miestnosti naplnené prirodzeným svetlom. Systém je možné použiť pri výrobe posuvných dverí do šírky 6,5 metra a výšky 2,6 metra.

Štíhle profily a veľké presklené plochy dverí prinášajú viac denného svetla do nášho každodenného života, no KBE PremiDoor 76 Lux je nielen estetický, ale aj výborný izolačný na úrovni 1,4W / (m2K). Zdvižno-posuvné dvere, vyrobené na základe tohto systému, sú stabilné a krídla, sa aj napriek hmotnosti niekoľkých kilogramov posúvajú s neuveriteľnou plynulosťou. Široká škála farieb pre dizajnéra dáva širokú škálu farieb – od štandardnej bielej až po rôzne odtiene laminátov

-do U_d = 1,4 W / (m2K)

– Veľkosť: 6,50×2,60m

– Zasklenie: do 50 mm

POSUVNE DVERE

s funkciou paralelného odstránenia krídla z rámu. Bezpečné vetranie a zdravá vnútorná klíma pre zdravie a pohodu.

Tesnosť moderných budov, vytvára potrebu zabezpečiť kontrolovaný prísun čerstvého vzduchu. Oscilačné balkónové kovanie Winkhaus duoPort PAS je inováciou, vďaka ktorej tradičné posuvné dvere, vytvárajú nový spôsob vetrania – umiestnenie krídla paralelne s rámom. Vŕtanie miestnosti nebolo nikdy také bezpečné, prirodzené, rovnomerné, efektívne a zároveň energeticky úsporné. Aj v neprítomnosti členov domácnosti, zabezpečuje 6 mm medzera medzi krídlom a rámom po celom obvode okna prirodzenú, výmenu vzduchu a zároveň chráni pred nadmerným ochladzovaním miestnosti a stratou energie. Pohodlné, intuitívne ovládanie, zaisťuje vysoký komfort používania – posuvné krídla s hmotnosťou do 160 kg zostávajú voľné vďaka zabudovaným tlmičom a zásobníkom energie.Kombinácia mäkkého hríbového čapu zo systému activPilot a špeciálnych rámových hákov zaisťuje zvýšenú bezpečnosť aj v podsadzovacej verzii kovania. V paralelnej polohe krídla má kovanie rovnakú triedu odolnosti proti vlámaniu ako v zatvorenej polohe (dokonca až do triedy RC2)

APLIKÁCIA:

-pre posuvné konštrukcie z PCV a dreva

-prijateľná hmotnosť krídla: 160 kg

– šírka krídla v falci (SWO): 750 až 1650 mm

-výška krídla v falci (WWO): 650 až 2300 mm

– šírka vzpriamenia krídla: 125 mm

– montážny pás: 35 mm

– možno použiť v zrekonštruovaných budovách

– v súlade s predpokladmi modernej, energeticky úspornej architektúry

VÝKLOPNÉ A POSUVNÉ DVERE

– moderná architektúra sa zameriava na veľkoformátové okná, ktoré spĺňajú vysoké požiadavky na bezpečnosť, komfort, estetiku a energetickú efektívnosť. Komfortný sklopno-posuvný systém duoPort SK Winkhaus bol navrhnutý s ohľadom na veľkoformátové okná, ktoré sú v modernej architektúre čoraz častejšie vystavené. Výrobky vyrobené na základe tohto systému sa vyznačujú estetikou, energetickou účinnosťou, ale aj komfortom, ktorý zabezpečuje tichý a plynulý chod, ktorý je výsledkom práce veľmi stabilných podvozkov s kladkami s priemerom 28 mm a plnej voľnosti v obytnom priestore bez obmedzenia. Priestor určený na otvorenie krídla. Výklopno-posuvné dvere vyrábané systémom duoPort SK vychádzajú z triedy RC1 alebo RC2 so zvýšenou odolnosťou proti vlámaniu vďaka použitiu západiek proti vlámaniu na ráme okna. Základná verzia kovania je vybavená aj pevnými zaisťovacími čapmi v tvare hríbika. Kovanie duoPort je dostupné vo verzii s manuálnym ovládaním bez posilňovača riadenia (SK-S) a s ovládacou rukoväťou (SK-Z), ktorá uľahčuje sklápanie, posúvanie a zatváranie veľmi ťažkých krídel (nosnosť kovania do 200 kg)

-Minimálna šírka krídla v falci 620mm

-Maximálna šírka krídla v falci 1500mm

-minimálna výška krídla v falci 650mm

-Maximálna výška krídla v polodrážke 2450 mm

– maximálna hmotnosť krídla 200 kg

MAGNETICKÉ SENZORY activPilot Control

-doplnok, ktorý sa stará o vašu bezpečnosť

Snímače zatvárania okien fungujúce na princípe magnetického poľa. Sú riešením, ktoré bude fungovať predovšetkým v obytných domoch, bytoch a bytoch vystavených vlámaniu. Kovania ActivPilot Control sú špeciálne kontaktné západky umiestnené na ráme okna, spolupracujúce s kovaním na krídle. Spoľahlivo indikujú, ktoré okná sú otvorené a ktoré zamknuté. Nielenže sledujú polohu okien, ovládajú klimatizáciu a prevádzku odsávača pár, ale spolupracujú aj s poplašným systémom celej budovy, aby vás upozornili na akýkoľvek pokus o násilné otvorenie okna. Senzory ukryté medzi krídlom a rámom nekazia estetiku okna a sú pre zlodejov úplne neviditeľné. Pri odchode z domu už nemusíte kontrolovať, či sú všetky okná zatvorené – stačí sa pozrieť na údaje z ovládacieho panela. Senzory môžu tiež prenášať informácie o polohe okenných krídel na elektromagnetické ventily na radiátoroch alebo klimatizáciách. Ak otvoríme okno, senzory nás odstránia, v zime vypnú kúrenie a v lete klimatizáciu, čím sa minimalizujú energetické straty.V ponuke sú aj senzory zatvárania okien fungujúce na rádiových vlnách od Winkhaus – je to prvýkrát, čo bola pri monitorovaní okien použitá technológia rádiových vĺn.

Posuvný systém – GEALAN SMOOVIO

Zabezpečuje komfort používania, úsporu miesta a zároveň je extrémne tesný. Jedinečné vlastnosti nového posúvača sú výsledkom synergickej kombinácie takých prvkov, ako je nový dizajn kovania, inovatívna geometria profilu a premyslený tvar tesnení.

SYSTÉMOVÉ VÝHODY:

-pohodlná prevádzka

-šetrí priestor

-ochrana pred vetrom

vodeodolný

-vysoká tepelná izolácia

-optimálna zvuková izolácia

-elegantný, vyvážený dizajn